ODKAZY NA DALŠÍ POMOC

V rámci Terapie Venku nabízíme výhradně skupinové terapie, neposkytujeme individuální terapii, krizovou intervenci, psychodiagnostiku ani služby psychiatra.

O tom, jaký je rozdíl mezi psychologem, klinickým psychologem, psychoterapeutem a psychiatrem, se můžete dočíst například v tomto článku: https://nevypustdusi.cz/2019/05/09/jak-to-vypada-pri-navsteve-psychoterapeuta. Kdy vyhledat krizovou intervenci můžete zjistit například zde: https://nevypustdusi.cz/2020/04/16/krizova-intervence-je-tu-pro-vsechny .

Zde nabízíme odkazy na další pomoc. Nejedná se o úplný výčet možností, jen několik tipů.

  1. Možnosti poradit se o situaci, kterou Vaše dítě prochází:
  2. Mapa pomoci a informace o duševním zdraví:
  3. Vyšetření klinickým psychologem:
  4. Individuální terapie pro děti:

Psychoterapeutická zařízení i jednotliví psychoterapeuti a psychologové pracují buď na přímou platbu, nebo je jejich péče hrazená ze zdravotního pojištění. S vyhledáním psychologa či terapeuta, který má smlouvu s pojišťovnou, by Vám měla být schopná poradit přímo pojišťovna Vašeho dítěte.

Jestliže má Vaše dítě pojišťovnu VZP, lze využít přehled teraputů, kteří mají smlouvu s touto pojišťovnou: https://dusevnizdravi.vzp.cz/seznam-terapeutu. V rámci uvedeného seznamu vidíte, kdo z terapeutů má volnou kapacitu, zároveň upozorňujeme, že informace o kapacitě nemusí být vždy aktuální a je třeba si je ověřit.

  1. Krizová centra pro děti:
  2. Krizové linky pro děti - možnost telefonického kontaktu nebo chatu:
  3. Aplikace, které se zaměřují na podporu duševního zdraví:
    • Nepanikař
    • VOS
    • I’m sober